W skrócie
- Niespecyficzne problemy takie jak częstomocz, niestrawność, częste zakażenia w obrębie jamy ustnej – mogą być spowodowane mieszanymi infekcjami i przerostem mikroorganizmów takich jak Candida albicans czy Helicobacter pylori.
- Kwas kaprylowy znajdujący się w oleju z kokosa może być skutecznym i bezpiecznym środkiem odkażającym przeciwdrobnoustrojowym i można spróbować zastosować go do rozwiązania tych problemów.
Kwas kaprylowy, to średniołańcuchowy nasycony kwas tłuszczowy nazywany MCT. Występuje w oleju kokosowym w ilości około 6-8%, ale możemy też kupić olej kokosowy w wersji MCT gdzie jest go około 40-60%, lub też wyizolowany.
W badaniu które dzisiaj omawiamy, wskazują, że olej ten może być wykorzystywany w leczeniu opornych i niespecyficznych problemów zdrowotnych. Ze względu na swoją szeroką aktywność przeciwko różnego rodzaju mikroorganizmom i bezpieczeństwo stosowania może być użyty kiedy nie do końca wiemy co powoduje dysfunkcje w naszym organizmie.
“Istnieje wiele przyczyn częstego oddawania moczu. Za każdym razem, gdy pacjent spożywa wodę lub płyny, musi oddać mocz w ciągu 10 lub 20 minut. Często badania pęcherza moczowego oraz badania krwi nie wykazują znaczących nieprawidłowości, a leczenie środkami przeciwbakteryjnymi czy przeciwwirusowymi nie poprawia znacząco objawów. W przypadku opornego częstego oddawania moczu z trudnościami w utrzymaniu moczu, jak również innych trudnych problemów medycznych takich jak częste kaszlenie, biała ropa w dziąsłach, zakażenie wierzchołka zęba leczonego kanałowo, powolne gojenie się ran oraz ALS, autorzy często stwierdzali współistnienie mieszanych zakażeń Candida albicans (C.A.), Helicobacter pylori (H.P.) i cytomegalowirusa (CMV) z dodatkowymi bakteryjnymi (Chlamydia trachomatis itp.) lub wirusowymi zakażeniami oraz zwiększoną ilością azbestu, z lub bez depozytów rtęci. Często stwierdzano różne stopnie mieszanych zakażeń z C.A., H.P. i CMV w zewnętrznych zwieraczach cewki moczowe […]”
Jak widzimy, mikroorganizmy patogenne (lub częściowo patogenne podczas ich przerostu) takie jak Candida albicans czy Helicobacter pylori mogą powodować wiele niespecyficznych objawów w obrębie np. układu pokarmowego czy moczowo-płciowego. Mikroorganizmy te często diagnozowane są w ostatnich latach, między innymi przez powszechne zaburzenia naturalnego mikrobiomu przez nadmierne stosowanie antybiotyków, czy też przetworzoną żywność.
“Jednakże jedna optymalna dawka Diflucanu lub kwasu kaprylowego przyjmowana doustnie lub stosowana zewnętrznie, szybko znacząco redukuje objawy. […] Dlatego kwas kaprylowy jest lepszy i tańszy niż Diflucan, a także ma potencjalne zastosowanie w leczeniu przeciwnowotworowym, przeciwstarzeniowym, przeciwalzheimerowskim, przeciwaustystycznym, przeciwinfekcyjnym oraz ogólnie poprawiającym krążenie.”
Diflucan to środek przeciwgrzybiczy na receptę. Według badaczy zatem kwas kaprylowy jest tak skuteczny, że ma przewagę nawet nad tak silnym lekiem. Nie dziwi mnie to, ponieważ w Ajurwedzie, olej kokosowy stosowany jest bardzo często i szeroko. Używa się go między innymi do higieny jamy ustnej. Warto zatem spróbować użyć go do poprawy naszego zdrowia, jeśli męczą nas jakieś przewlekłe niespecyficzne problemy z którymi lekarze nie umieli nam pomóc – na pewno nie zaszkodzi, a może w końcu będzie to strzał w dziesiątkę 🙂
Źródła :
– https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21830350/
– https://unsplash.com/photos/white-powder-in-clear-glass-jar-beside-brown-wooden-spoon-Bb8_yBkb_6E?utm_content=creditShareLink&utm_medium=referral&utm_source=unsplash